Tvorba webových stránek - 10 užitečné programy pro tvorbu webů 2021

by Lukáš Bílek

Venujte pozornost detailnímu prehledu nejlepších nejlepší programy pro tvorbu webových stránek na rok 2021. Jsou zde zmíneny jak programy placené, tak i zdarma.

Každý rok se objevuje množství nových editoru webu (anglicky website builders), a práve proto jsme shrnuli všechny aktuální údaje a aktualizovali výber nejpokrocilejších softwaru pro tvorbu webových stránek na rok 2021. U každého web builderu v našem seznamu je popis a informace o jeho výhodách a nevýhodách.

Programy pro tvorbu webových stránek v CR

Vetšinu webových editoru dostupných v Ceské republice tvorí mezinárodní programy, které disponují ceskou verzí. To se týká hlavne rozhraní editoru. Kvalita prevodu rozhraní prímo závisí na verohodnosti a popularite daného editoru.

Nekdy mužeme narazit na chyby nebo nepreložená slova, ale vetšinou je pro naše spoluobcany jejich používání zcela pochopitelné. Krome toho mnozí ceští uživatelé aktivne používají rozhraní i v anglickém jazyce.

Krome velkých zahranicních platforem pro tvorbu webových stránek existují i ceské programy, ale je jich velmi málo a svými možnostmi se obvykle nemohou vyrovnat uznávaným svetovým lídrum. Proto doporucujeme vybírat program bez omezení v rámcích nejaké jedné zeme.

Konec koncu vaším cílem je vytvorení maximálne efektivního a cenove dostupného webu, ne podpora domácích spolecností.

Seznam nejlepších programu webových stránek s uvedenými výhodami a nedostatky:

WIX

Náš seznam nejlepších editoru zacínám editorem Wix. Ne nadarmo mnozí nazývají práve Wix nejlepším nástrojem na tvorbu webu. Jeho možnosti jsou casto rádove lepší než možnosti konkurentu.

Do znacné míry je to díky tomu, že Wix existuje od roku 2006 a za tuto dobu odvedl skvelou práci na zlepšení svých služeb a pokracuje v tom dodnes. Týmu Wix se podarilo vytvorit opravdu skvelý software pro tvorbu webu a neztratit pri tom jednoduchost ani snadnost uživatelského používání. Což je podle nás velmi duležité.

Wix používá HTML5, má jeden z nejdokonalejších webových “drag & drop” editoru, uživatelsky prívetivé rozhraní a nejvetší výber šablon ze všech editoru webu.

Všechny šablony Wix jsou rozdelené podle kategorií, jejichž výber je rovnež pusobivý. Vhodnou šablonu tak muže najít opravdu každý: hudebník, trenér ve fitness centru nebo i obchodní spolecnost. Je rovnež duležité, že tyto šablony vytvorili profesionální web designeri, cemuž také odpovídají.

Nehlede na to, že Wix je stále bezplatným nástrojem jsou všechny jeho šablony zdarma. Pritom si mužete nejprve vybrat šablonu, která se vám líbí, a teprve potom zahájit registraci, což je taktéž velmi výhodné.

Snažení Wix nezustalo bez odezvy. V soucasné dobe je na této bezplatné platforme pro tvorbu webových stránek vytvoreno více než 75 milionu webu po celém svete.

Výhody Wix: Je zdarma Obrovský výber šablon: pres 1000 motivu na HTML5 Kvalita šablon je mezi editory jednou z nejlepších Šablony jsou plne adaptivní Široké možnosti úpravy šablon? Funkcní a uživatelsky nenárocné rozhraní Pohodlný Drag and Drop editor Množství hotových rešení: fórum, blog, chat, mobilní verze webu a další Vynikající indexace stránek vyhledávaci Prítomnost optimalizace SEO-master, která umožnuje samostatne konfigurovat SEO parametry webu Dostupná cena placených tarifu Funkcní slevové kupóny Velký sortiment aplikací v AppMarketu Možnost nahrání svých vlastních šablon Možnost samostatne konfigurovat základní i mobilní verzi webu (jedinecná vlastnost) Možnost prenesení webu na jiný hosting (soucást placeného tarifu) Velké množství pomocných vzdelávacích materiálu a video lekcí

Nevýhody Wix: Není možné upravovat HTML/CSS Tvorba e-shopu je možná pouze s placenými tarify

Rekapitulace: Wix je ideální volba pro zacínající webmastery i pro ty, kterí chtejí zdarma získat funkcní a krásné webové stránky.

Webnode

Webnode je univerzální, bezplatný program na tvorbu webu puvodem z Ceské republiky. Existuje od roku 2008 a behem této doby bylo na Webnode vytvoreno více než 18 milionu stránek.

Nemužeme ríct, že by mel Webnode nejaké speciální funkce, nebo že by jeho webové šablony byly dost dobré. Ale tento program je jednoduchý na ovládání a umožnuje vytváret vícejazycné weby. To je nepochybne hlavní výhodou Webnode.

Na této platforme mužete vytvorit web, který bude dostupný ve více než 20 ruzných jazycích. V roce 2016 prošel Webnode velkou aktualizací svých služeb, a stal se tak mnohem lépe ovladatelný než drív. Doufáme, že práce na vývoji tohoto editoru bude pokracovat i nadále.

Výhody Webnode: Je zdarma Široký výber šablon: více než 200 motivu Šablony jsou plne adaptivní Drag and Drop editor Automatická mobilní verze pro bezplatný tarif Dostupná cena placených tarifu Vícejazycnost – podpora více než dvaceti jazyku (jedinecná vlastnost) Možnost provádet zmeny v CSS Lokalizace editoru do ceštiny

Nevýhody Webnode: Prumerná kvalita šablony, mnohé mají zastaralý design Funkcní možnosti jsou na strední úrovni Chybí doplnkové aplikace

Rekapitulace: Webnode je s minimálním tarifem Mini výhodný pro malé weby. Ale bude také vhodným rešením pro menší vícejazycné projekty.

Weebly

Weebly je jedním z nejstarších a nejpopulárnejších softwaru pro tvorbu webu, který se nepretržite vyvíjí od roku 2007. Tento bezplatný editor webových stránek je navržen tak, aby umožnoval navrhování stránek ruzných typu: osobní stránky, blogy, e-shopy.

Weebly je opravdu pohodlný a snadno použitelný editor s vynikajícími šablonami, které mají vysoký potenciál pro úpravy a modernizaci. Krome barevných šablon má Weebly výkonný Drag a Drop editor, který výrazne zjednodušuje proces tvorby webu.

Jako jeden z nejpopulárnejších webových editoru na svete disponuje Weebly velkým výberem aplikací v AppMarketu. To umožnuje stále a plynule rozvíjet možnosti stránek.

Weebly to má opravdu dobre promyšlené. Weebly nabízí ješte nekolik pekných možností, jako je možnost nahrát své vlastní šablony a provádet zmeny HTML kódu stránek. To pritom není žádná formalita, protože mužete zcela upravovat HTML/CSS svých stránek.

Bezplatné možnosti Weebly jsou také dobré na rozdíl od jiných programu, kde je neplacený tarif jen formální záležitostí.

Výhody Weebly: Je zdarma Šablony jsou vysoce kvalitní Šablony jsou plne adaptivní? Široké možnosti úpravy šablon Funkcní a uživatelsky nenárocné rozhraní Pohodlný Drag and Drop editor Vynikající indexace stránek vyhledávaci Velký sortiment aplikací v AppMarketu Možnost nahrání svých vlastních šablon Možnost upravovat HTML/CSS Možnost prenesení webu na jiný hosting (soucást placeného tarifu) Reklama v Google Ads v hodnote 100 dolaru pro jakýkoliv placený tarif Velké množství pomocných vzdelávacích materiálu a video lekcí

Nevýhody Weebly: Úzký výber šablon – kolem 100 Tvorba e-shopu je možná pouze s placenými tarify Vysoká cena tarifu pro tvorbu e-shopu Provize z prodeje z e-shopu – 3 %

Rekapitulace: Weebly je dobrou volbou pro zacínající webmastery, nabízí široké možnosti tvorby webových stránek zdarma.

Jimdo

Jimdo je vynikající bezplatný editor webu, který byl navržen v Nemecku. Spolecnost založili v roce 2007 tri prátelé programátori a od té doby úspešne poskytuje SaaS služby editace webu. Na úctu Jimdo je více než 15 milionu existujících webu.

Tento program umožnuje vyvíjet ruznorodé webové stránky – od osobních stránek po e-shopy. Nehlede na tuto univerzálnost se Jimdo nejlépe hodí práve pro zakládání e-shopu.

Pro tvorbu osobních webových stránek existuje na trhu mnohem více atraktivních nabídek, ale Jimdo nabízí funkcní možnosti pro e-shopy pomerne široce. Ale stojí za to zmínit, že bezplatný tarif Jimdo predpokládá tvorbu jednoduchého webu bez možnosti online prodeje a s velmi omezenou funkcností.

Pokud potrebujete pokrocilejší možnosti nebo pokud máte v úmyslu vytvorit e-shop, budete si muset priplatit. Tzn. že bezplatný tarif Jimdo nenabízí ty nejlepší možnosti ve srovnání s jinými neplacenými editory webu. Což se nedá ríct o tarifním plánu Businness, který je navržen speciálne pro tvorbu e-shopu.

Výhody Jimdo: Je zdarma Šablony jsou vysoce kvalitní Výkonný a snadno použitelný vizuální editor Funkcní a uživatelsky nenárocné rozhraní Drag and Drop editor Vynikající indexace stránek vyhledávaci Dostupná cena placených tarifu Možnost dalších aplikací v AppMarketu Možnost nahrání svých vlastních šablon Možnost pridání a odebrání zboží pomocí CSV souboru Mnoho užitecných možností pro e-shopy

Nevýhody Jimdo: Malý výber šablon, celkem 16 Možnosti bezplatného tarifu jsou velmi omezené Tvorba e-shopu je možná pouze s placenými tarify Plný prístup k nastavení SEO je k dispozici pouze u maximálního tarifu Business

Rekapitulace: Jimdo predstavuje vynikající rešení pro tvorbu internetových obchodu za prijatelné ceny.

Shopify

Shopify je bezpochyby jedním z nejlepších softwaru pro tvorbu e-shopu. Na první pohled se prezentuje jako program pro on-line prodej, ale umožnuje vytváret e-shopy prakticky libovolné složitosti.

Není proto divu, že na této platforme pro tvorbu webových stránek je založeno více než 200 000 e-shopu po celém svete. Velmi impozantní císlo, vzhledem k tomu, že se jedná o výhradne placený a ne zrovna levný editor. Zákazníkum, kterí používají Shopify, jde spíše o získání co nejširších možností pro podnikání na internetu než o to, aby ušetrili.

Shopify má po dobu 14 dní bezplatnou zkušební dobu, ale pak si musíte vybrat a zaplatit za jeden z tarifu. Silnou stránkou Shopify je jeho výkonný vizuální editor a super bohaté funkcní možnosti. To vše díky velkému množství placených i neplacených doplnkových aplikací (v AppMarketu) a placených prémiových šablon.

Možná jste prekvapeni, ale je to tak – Shopify nabízí jak bezplatné šablony, tak i samostatne placené, které se vyznacují vyšší kvalitou. Všechny tyto doplnkové placené aplikace a šablony umožnují udelat z klasického e-shopu super moderní internetový obchod.

Výhody Shopify: Široké funkcní možnosti pro e-shopy Velký výber bezplatných i placených webových šablon Šablony jsou vysoce kvalitní Obrovský výber dalších aplikací v AppMarketu Drag and Drop editor Možnost sledování statistiky prodeje, detailu objednávky, cinnosti návštevníku a mnoho dalšího Neomezený hosting pro všechny tarify Vynikající indexace stránek vyhledávaci Možnost pridání a odebrání zboží pomocí CSV souboru Možnost rízení e-shopu prostrednictvím mobilního telefonu Pomoc Shopify expertu pri konfiguraci stránek Velké množství pomocných vzdelávacích materiálu a video lekcí

Nevýhody Shopify: Vysoká cena Všechny další placené aplikace a šablony se platí zvlášt, oddelene od zvoleného tarifu Provize z prodeje od 0,5 do 2 %, v závislosti na vybraném tarifním plánu

Rekapitulace: Pokud potrebujete výkonný e-shop s maximální funkcností, jen težko najdete neco lepšího než Shopify.

BigCommerce

BigCommerce je jedním z nejvýkonnejších SaaS softwaru pro tvorbu e-shopu. Je to pomerne stará spolecnost, která zahájila svou cinnost v roce 2003 a v soucasné dobe je populární ve více než 70 zemích. Má ponekud menší celkový pocet klientu než Shopify, ale i tak je pocet více než 27 000 fungujících e-shopu pusobivý. A nekteré z nich mají rocní obrat více než 100 milionu dolaru.

BigCommerce disponuje širokými funkcními možnostmi, zahrnuje mnoho možností prizpusobení e-shopu, ale hlavní výhodou tohoto editoru je jeho impozantní integrace s e-shopy s vymezenou sférou cinnosti na Facebooku, Google Shopping, Pinterestu, Amazonu, Ebay, Shopzille, Beso, MySimon a dalších.

S pomocí BigCommerce mužete spravovat (pridávat a odebírat) zboží na techto platformách v automatickém režimu – pridáváte produkt nebo skupinu produktu do úložište BigCommerce a toto zboží je automaticky exportováno tam, kde ho potrebujete mít. Je pozoruhodné, že taková integrace je dostupná pro všechny tarifní plány BigCommerce. Plusy BigCommerce zde bezpochyby nekoncí.

Výhody BigCommerce: Široké funkcní možnosti pro e-shopy Široký výber šablon Šablony jsou plne adaptivní Možnost sledování statistiky prodeje, detailu objednávky, cinnosti návštevníku a mnoho dalšího Drag and Drop editor Bez množstevního ohranicení zboží pro e-shopy Bez omezení poctu nahrávaných souboru Bez omezení propustnosti Žádná provize z prodeje z e-shopu Možnost integrace s Ebay, Amazonem a Facebookem Možnost rízení e-shopu prostrednictvím mobilního telefonu Osobní poradce pro každého klienta Velké množství pomocných vzdelávacích materiálu a video lekcí

Nevýhody BigCommerce: Vysoká cena) Složitejší na ovládání) Rozhraní webového editoru se muže zdát zacínajícím webmasterum složité) Bez možnosti mesícní platby, možnost rocní ci dlouhodobejší platby) Každý tarif má omezení na maximální výši zaplacené cástky (krome top tarifu Enterprise)

Rekapitulace: BigCommerce je ideální pro ty, kterí potrebují výkonný e-shop s integrací s Facebookem, Google Shopping, Pinterestem, Amazonem, Ebay, atd.

Volusion

Volusion je populární web builder urcený k vytvárení e-shopu pro malé a strední podniky. Má zejména základní tarifní plán, který umožnuje za 29 dolaru mesícne získat malý internetový obchod s množstvím zboží až do 100 kusu.

Volusion samozrejme nebude mít tak široké možnosti pro vícekanálový prodej a integraci s obchodními platformami jako BigCommerce a jeho výber dalších aplikací v AppMarketu bude znacne ustupovat Shopify, presto má i své svetlé stránky.

Za prvé je Volusion docela pohodlný a snadno se ovládá. Za druhé má široké funkcní možnosti a dovolí vám upravovat váš e-shop tak, jak jen budete potrebovat. Za tretí má Volusion velký výber šablon – mužete vybírat z více než 100 bezplatných a 350 placených prémiových šablon. Konecne má také zabudovanou integraci s Ebay, Amazonem a Facebookem.

Výhody Volusion: Široké funkcní možnosti pro e-shopy Velký výber bezplatných i placených webových šablon Šablony jsou plne adaptivní Široké možnosti úpravy šablon Funkcní a uživatelsky nenárocné rozhraní Drag and Drop editor Možnost sledování statistiky prodeje, detailu objednávky, cinnosti návštevníku a mnoho dalšího Možnost integrace s Ebay, Amazonem a Facebookem Vynikající indexace stránek vyhledávaci Dostupná cena placených tarifu Možnost rízení e-shopu prostrednictvím mobilního telefonu Osobní poradce pro každého klienta Velké množství pomocných vzdelávacích materiálu a video lekcí

Nevýhody Volusion: Funkcní možnosti jsou na strední úrovni Základní tarif má výrazne omezenou funkcnost Existují další poplatky za prekrocení limitu propustnosti

Rekapitulace: Volusion je cenove dostupné rešení pro tvorbu malých internetových obchodu s integrací s Facebookem, Ebay a Amazonem.

Squarespace

SquarespaceSquarespace je placený nástroj pro vytvárení webových stránek s vynikajícími šablonami. Lze jen steží tvrdit, že tento webový editor je z našeho seznamu ten nejlepší, ale pozornost si doopravdy zaslouží. Treba jen proto, že má velmi krásné a vysoce kvalitní šablony.

Šablony Squarespace jsou pastvou pro oci a smele mužeme tvrdit, že jsou mezi editory jednemi z nejlepších. Dokonce i presto, že jich je pomerne málo. Takže vizuální cást Squarespace je naprosto v porádku.

Squarespace nemá typické rozhraní vizuálního editoru a zvyknout si na nej muže vyžadovat urcitý cas. Ale upravovat šablony je opravdu snadné a možnosti prizpusobení webové stránky jsou opravdu široké. Zahrnují možnost provádet zmeny CSS (je pravda, že menší), které mohou být velmi užitecné pro zkušené webmastery.

Výhody Squarespace: Kvalita šablon je mezi editory jednou z nejlepších Šablony jsou plne adaptivní Široké možnosti úpravy šablon Drag and Drop editor Vynikající indexace stránek vyhledávaci Bez množstevního ohranicení zboží pro e-shopy Možnost provádet zmeny v CSS

Nevýhody Squarespace: Malý výber šablon, celkem 32 Rozhraní webového editoru se muže zdát zacínajícím webmasterum složité Pro podrobnejší prizpusobení webu možná budete potrebovat znalost HTML/CSS Provize z prodeje z e-shopu – 3 % Nepodporuje PayPal jako zpusob platby pro e-shopy

Rekapitulace: Squarespace je dobré placené rešení pro rozvoj blogu a malých webových stránek s foto a video galeriemi.

Webs

Webs je zrejme nejstarší DIY webový editor, který zahájil svou cinnost již v roce 2001 pod názvem Freewebs. V soucasné dobe je na této platforme vystaveno více než 57 milionu webových stránek a toto císlo stále roste.

Webs je znám predevším jako poctivý bezplatný software. To znamená, že si na Webs mužete zdarma vytvorit webové stránky, které mohou existovat léta a zdarma pri tom i zustat.

Webs se vyznacuje jednoduchým a lehce pochopitelným rozhraním, velkým výberem (více než 450) adaptivních šablon a prítomností dalších aplikací pro aktualizaci webu.

Co odlišuje Webs od jiných editoru? Webs umožnuje založit na svých webových stránkách systém clenství. To znamená, že cást obsahu na vašem webu muže být prístupná jen urcité skupine uživatelu, kterí k ní budou mít zvláštní prístup.

Je treba poznamenat, že tuto jedinecnou funkci poskytuje pouze Webs. Jiné webové editory nic podobného nenabízejí.

Výhody Webs: Je zdarma Široký výber šablon: více než 450 motivu Funkcní a uživatelsky nenárocné rozhraní Drag and Drop editor Možnost vyvíjet webové stránky se systémem clenství v (jedinecná vlastnost) Možnost kdykoliv lehce zmenit šablonu, a nezacínat opet od nuly (jedinecná vlastnost) Možnost dalších aplikací v AppMarketu Prítomnost optimalizace SEO-master, která umožnuje samostatne konfigurovat SEO parametry webu Dostupná cena placených tarifu

Nevýhody Webs: Ne všechny šablony jsou k dispozici zdarma. Cást šablon je k dispozici pouze pro placené tarify Prumerná kvalita šablony, mnohé mají zastaralý design Zanedbatelné možnosti úpravy šablon Možnosti bezplatného tarifu jsou velmi omezené Tvorba e-shopu je možná pouze s placenými tarify Není možné upravovat HTML/CSS

Rekapitulace: Webs je dobrý editor pro zakládání stránek se systémem clenství a soukromého prístupu.

Proc jsme se vubec nezmínili o technické podpore techto web builderu?

Neznamená to, že by technická podpora byla ve skutecnosti faktorem, kterému není treba venovat pri výberu editoru pozornost. Práve naopak – toto kritérium je velmi duležité. Verte, že když potrebujete naléhavou odpoved na duležitou otázku a musíte cekat nekolik dní a v dusledku se kvalifikované pomoci nedockáte, budete vážne naštvaní, ale nic s tím neudeláte.

Mnoho webu, které se venují hodnocení webových editoru, se zminuje o úrovni práce služby technické podpory. To ale není tak úplne verohodné. Nekolikrát jsme se totiž setkali s tím, že po nejaké dobe se z vynikající technické podpory stala proste príšerná podpora. A naopak. Proto jsme se rozhodli neuvádet, jak dobre, ci špatne funguje podpora v té ci oné spolecnosti. Behem zkušebního období zcela urcite doporucujeme kontaktovat technickou podporu, a udelat si tak subjektivní obrázek o jejich práci.

Pri tom se všímejte toho, jak užitecná odpoved je a s jakou rychlostí jste ji obdrželi. Prijatelná je doba odezvy do jednoho dne. Nejlepší programy pro tvorbu webových stránek obvykle reagují rychleji, a to do 10 hodin. Pri hledání nejlepšího editoru je (ve vašem konkrétním prípade) duležité pochopit, že platforma pro tvorbu webu, kterou si vyberete, musí být maximálne funkcní a soucasne jednoduchá a snadno ovladatelná.

V tomto prehledu jsme sestavili seznam tech nejdokonalejších placených i neplacených programu na tvorbu webu ze všech, které jsou na rok 2021 uživatelum dostupné, a analyzovali jsme je. Uvedené editory jsou jednoduché a snadno ovladatelné, proto uživatel nepotrebuje žádné zvláštní znalosti v oblasti programování nebo web designu. Pokud chcete získat bezplatné webové stránky, blog nebo plne funkcní e-shop, tak jsou pro vás tyto programy naprosto ideální. Ke každému editoru jsme za tímto úcelem udelali zvláštní poznámky, které informují o tom, zda se vybraný editor hodí pro tvorbu urcitého typu webu lépe než ostatní.

Tento prehled nejlepších web builderu roku 2021 by nebyl kompletní bez objasnení otázek, se kterými se muže zacínající správce webu behem výberu a používání softwaru potýkat.

Co je tvurce webových stránek?

Webový editor neboli WYSIWYG web builder je online software, který vám umožní samostatne vytváret weby v online režimu bez znalostí PHP, HTML, JavaScript aj. WYSIWYG je zkratkou anglického “What You See Is What You Get”, což v ceštine znamená “Co vidíš, to dostaneš.” Princip práce je omezen na vizuální premistování (pretahování) prvku webu tak, jak si webmaster preje. Je to naprosto stejné jako premistování ikonek na ploše pomocí myši. Takových možností je dosahováno díky moderním Drag & Drop funkcím, které výrazne zjednodušují tvorbu webu. Takže to ted zvládnou i školáci. A to bez nadsázky.

Pro koho jsou editory urceny?

SaaS editory (Site as a Service) byly zpocátku urceny pro bežné internetové uživatele. Vetšina uživatelu programu jsou zacínající webmasteri s žádným nebo omezeným rozpoctem. Tito uživatelé nemají dostatek znalostí, aby mohli používat standardní CMS a hosting, potrebují hotový web a nechtejí cekat. Dnešní programy pro tvorbu webu všechny tyto požadavky splnují.

Druhou skupinu uživatelu tvorí spolecnosti nebo fyzické osoby, které zacínají podnikat online. Tito klienti nechtejí hned na zacátku investovat velké sumy do tvorby webu pro svuj obchod. SaaS rešení s mesícními platbami je pro ne ideální. Je treba podotknout, že funkcní možnosti mnoha úzkoprofilových editoru webu plne odpovídají soucasným tendencím online podnikání. Takové programy zpravidla nejsou bezplatné, ale tím se daná skupina klientu netrápí. Jsou ochotni za takové možnosti platit.

Výhody editoru webových stránek:

Rychlost

Registrace na stránce webového editoru a zacátek editace obsahu webu trvá približne 10-60 minut (v prípade webových vizitek). Pro srovnání: tvorba vlastního webu ve studiu se protáhne na týdny a výsledek je v tomto prípade težké odhadnout. Pokud využijete hotové šablony nebo napríklad WordPress, získání webhostingu, domény, prímá instalace šablony a konecné úpravy vám zaberou minimálne nekolik hodin. Pri tom potrebujete jisté dovednosti a znalosti. Shrnutí: web builder je nejrychlejší zpusob, jak vytvorit vlastní web.

Jednoduchost

Vetšina soucasných softwaru pro tvorbu webových stránek je navržena tak, že si s nimi mohou poradit i lidé bez zvláštních znalostí. Krome toho není treba znát následující základní veci: jak nasmerovat doménu na hosting, jak zrídit nebo pripojit doménu (z jiné DNS), jak nastavit platební system, jak nastavit kontaktní formuláre a mnoho dalšího. To vše se v editorech provádí jednoduchými pohyby myší. Jednoduše klikáte, vybíráte to, co potrebujete, a to se okamžite objeví na vašem webu a je to v provozu. Nic podobného nenabízí ani agentury, které se zabývají tvorbou webu, ani šablony webu. Samotným modelem vytvárení stránek pomocí WYSIWYG editoru se rozumí uživatelská jednoduchost a srozumitelnost. S ohledem na to, že uživatel není IT specialista. To je hlavní a rozhodující rozdíl mezi editory webu a jinými zpusoby tvorby webu.

Prakticnost

Prakticnost používání tkví v jednoduchosti. Nastavujete si web podle svého. Mužete používat predem vytvorené layouty, ale mužete si také upravit layout, který se vám zalíbil, podle vašeho vkusu. Zkuste neco podobného s webem, který jste si nechali vytvorit na zakázku. Budete se s nimi muset spojit, sestavit plán oprav, platit a konecne i cekat, než to vše bude hotové. V prípade editoru webu nemusíte nikoho prosit a nikomu speciálne platit. Všechno se dá snadno a pohodlne konfigurovat prímo ve vašem rozhraní.

Financní nenárocnost

Tvorba vlastního webu v dobrém webovém studiu vás prijde na více než 5 tisíc eur. Freelanceri to udelají levneji, ale kvalita výsledku bude prímo úmerná požadované cene. Krome toho budete muset jak v prvním, tak i ve druhém prípade navíc samostatne kupovat doménu a webhosting. Podle nákladu se použití placených programu muže rovnat sdílenému hostingu. Ceny tech lepších editoru budou mesícne jen o neco málo dražší než standardní hosting, zato ale nemusíte kupovat šablony nebo WP themes (to je asi 35 eur), tím spíš platit za vytvorení vlastní stránky ve studiu. Krome toho jsou mnohé programy zdarma. A to neomezene. Samozrejme se dají najít i bezplatné šablony, ale jejich nízká kvalita nadelá zpravidla více škody než užitku, na rozdíl od bezplatných programu na tvorbu webových stránek.

Neriskujete

Programy pro tvorbu webových stránek umožnují nejen ušetrit pri vlastní tvorbe, ale také snížit prípadná rizika. Chcete napríklad zacít s online podnikáním a potrebujete e-shop. Vytvorení profesionálního e-shopu u dobré firmy zacíná na 10 tisících eur. Za to platíte penezmi z rozpoctu, ale muže se stát, že váš byznys se nerozjel, takže zbytecne vyhodíte peníze.

Pokud se rozhodnete používat e-komercní programy, nezískáte o nic méne výkonný a funkcní e-shop s technickou podporou. Platit však nebudete celou cástku naráz, ale mesícne. Výše platby pritom bude podstatne menší. Vezmeme si napríklad Shopify, což je jeden z nejlepších editoru e-shopu. Mužete si tak dovolit e-shop za 29 dolaru mesícne. To je základní varianta. Až bude vaše podnikání klást vyšší nároky na internetové stránky, mužete vždy prejít na propracovanejší tarif. To je základem úspor. Možnosti Shopify pro on-line prodej jsou opravdu široké. Na této platforme pro tvorbu webových stránek pracuje mnoho velkých západních projektu.

Pokud se tedy náhodou stane, že váš byznys nenaplní vaše ocekávání, víte, že jste neinvestovali zbytecne velké peníze do tvorby webu. Zaplatíte pouze za období, kdy váš e-shop fungoval. Ješte více výhod má tvorba obycejných stránek. Používejte bezplatný tarif a pokud budete spokojeni, mužete si priplatit za tarif s rozšírenými funkcemi. Pokud platit nechcete, neplatte. Využívat web zdarma mužete totiž, jak dlouho chcete. Takové príjemné podmínky nabízí napríklad Wix. Rekapitulace: riziko, že vyhodíte peníze, je minimální, stejne tak je minimální základní vklad do vytvorení webu.

Nebylo by však spravedlivé ukázat našim ctenárum jen plusy webových editoru a nezmínit se o možných mínusech. Možných proto, že ne všechny editory budou nutne takové nedostatky mít. Nekteré programy na tvorbu webu mohou mít své vlastní nedostatky, charakteristické pouze pro ne.

Možné nedostatky webových editoru:

Pomalé nacítání stránky

Tento nedostatek obvykle mají populární programy, které mají miliony uživatelu (zdarma). Nutno poznamenat, že touto nevýhodou trpí pouze bezplatné tarify, pri prechodu uživatele na libovolný placený tarif se tento rozdíl vyrovnává. Pomalé nacítání stránek se casto vysvetluje tím, že uživatel a editor se nacházejí na ruzných kontinentech. Nekteré webové editory využívají datová centra ve Velké Británii nebo Nemecku, takže pokud se uživatel fyzicky nachází napr. na Novém Zélandu nebo v USA, muže zaznamenávat urcité zpomalení svého webu. Uživatelé navštevující své webové stránky z Evropy se s tímto problémem nepotýkají.

Nutnost mesícní platby

Mnoho správcu webu považuje tento nedostatek za výrazné plus, protože nechtejí prímo investovat do rozvoje svého webu a je pro ne výhodnejší platit menší cástky každý mesíc. Krome toho mnohé programy umožnují predplatit si služby na rok nebo dva s výraznou slevou. Bezplatné web editory nevyžadují žádné financní investice, mužete tak mít krásný a opravdu profesionální web celé roky a neplatit vubec nic. Tady je na míste poznamenat, že pokud máte jakýkoliv jiný web vytvorený bez použití online editoru, musíte tak jako tak mesícne platit za web hosting a rocne za doménu.

Nejsou optimalizované pro SEO

Tento mýtus pretrvává ješte z dob, kdy web editory aktivne používaly flash technologie. To, jak víme, ztežovalo indexaci webových stránek vyhledávaci. Dnes, v roce 2021, témer žádný webový editor flash nevyužívá. Místo toho se používá HTML5, který žádné problémy s indexací nemá. Soucasné editory webu jsou vetšinou prátelské pro SEO, protože jsou nejen dokonale indexovány vyhledávaci, ale mají také možnost detailne konfigurovat: nadpisy stránek, metanadpisy, metapopisy, soubor mapu stránky a mnoho dalších, což je pro SEO duležité.

Špatná technická podpora

Tento nedostatek je stejne jako pomalé nacítání stránek charakteristický predevším pro bezplatné programy na tvorbu webu. Je pochopitelné, že pokud mají nekteré servisy desítky milionu uživatelu, nemohou se dostatecne venovat všem, kdo se na technickou podporu obrátil. Proto není vetšinou uživatelum bezplatných tarifu nabízena technická pomoc po telefonu, ale jen pomocí kontaktního formuláre ci e-mailu. Odpoved technické podpory také zpravidla nebude rychlá, což je opet zaprícineno ohromným množstvím klientu. Na druhou stranu to lze pochopit, protože poskytovat rozšírenou službu podpory pro všechny uživatele není proste fyzicky možné. Proto jsou uprednostnováni hlavne klienti, kterí za služby platí, protože díky nim všechny takové online editory existují.

Omezení vlastního nastavení webových stránek

Cím je program lepší, tím širší jsou jeho funkcní možnosti a poskytuje tak více príležitostí pro editaci webových stránek. Soucasné programy na tvorbu webu umožnují menit strukturu motion capture tak, jak si preje uživatel, tedy provádet zmeny v barevném designu, menit velikost a obsah sekcí. Tento problém se tedy týká jen zastaralých platforem pro tvorbu webu. Žádný ze soucasných top editoru tím netrpí. Ale je treba mít na pameti, že nemužete casto menit jednou vybranou šablonu webu. Proto vybírejte obzvlášt zodpovedne.

Co je nutné zvážit pri výberu programu pro tvorbu webu?

1. Na jaké platforme je program postaven?

– je lepší, když to bude HTML5

2. Jak velký je výber webových šablon (layoutu)?

– cím více, típ lépe. Nekteré web buildery (napr. Wix) mají soubory složené ze stovek ruzných šablon a umožnují si je prohlédnout pred registrací na webu. Tzn. že si nejprve vyberete jako základ pro váš budoucí web tu šablonu, která se vám líbí, a teprve potom se v editoru registrujete a pokracujete s vlastním nastavováním šablony.

3. Jak moc kvalitní šablony jsou? ?

– Spolu s množstvím šablon je jejich kvalita to, cemu bychom meli v první rade venovat pozornost pri výberu programu na tvorbu webových stránek. Kvalita dostupných šablon je jedním z hlavních faktoru výberu, protože jde o základ vašeho webu.

4. Prítomnost Drag & Drop editoru

– Drag & Drop editor umožnuje procházet a upravovat sekce a struktury vašeho webu pouze pomocí myši. To je velmi pohodlné a znacne to zjednodušuje proces tvorby webu. Drag & Drop editor mají zpravidla všechny dobré online softwary.

5. Jednoduché a snadno pochopitelné rozhraní

– Jedním z hlavních úkolu webových editoru je to, jak v jedno spojit široké funkcní spektrum se snadným ovládáním. A nekterým editorum se to darí lépe než jiným.

6. Nakolik je web builder prizpusoben pro SEO?

– Pred tím než si vyberete editor, si zjistete, jak dobre se na této platforme indexují stránky pomocí vyhledávacu. Vetšina dobrých editoru se zpravidla dobre indexuje vyhledávaci a má vysoký potenciál pro SEO propagace.

7. Kvalifikace tech. podpory a její schopnost reagovat

– tomuto faktoru venují mnozí pri výberu editoru nižší pozornost, cehož poté litují. Pred tím, než zacnete editor používat, ctete pozorne reference uživatelu, ale mejte na pameti, že nekteré mužou být pouhou reklamou.

8. Dostupné množství stránek na webu

– Nekteré bezplatné programy (bezplatné tarify) omezují maximální pocet stránek na webu. Ale témer všechny placené programy umožnují vytváret weby s neomezeným poctem stránek.

9. Množství místa na disku

– cím vetší, tím lepší. To znamená, že mužete na svuj web nahrávat více fotografií, videí a jiného obsahu. Prakticky všechny programy pro tvorbu webových stránek umožnují kdykoliv dokoupit více místa na disku, ale vy byste si meli prozírave sami zjistit, kolik ho je. Existují také web platformy, které mají neomezené místo na disku.

10. Doba pusobení editoru na trhu a jeho úspechy

– vybírejte si pouze proverené programy pro tvorbu webu, které existují minimálne nekolik let. Pri tvorbe vlastního webu pomocí nejakého editoru si musíte být vedomi toho, že váš web bude naživu tak dlouho, jako samotný editor. Netvrdím, že žádný novácek v tomhle oboru si nezaslouží pozornost, ale práve ty softwary, které se na trhu objevily pred nedávnem, krachují rychleji než jiné.

To je základních 10 faktoru, které je nutno zvážit pri výberu editoru webových stránek. Nezahrnuli jsme do tohoto seznamu ocividné faktory, které jsou charakteristické témer pro všechny programy, jako napr. propojenost se sociálními sítemi nebo možnost realizace elektronických plateb. Jednotlivé programy se ale také mohou pochlubit jedinecnými vlastnostmi, napr.:

– poskytují prístup k HTML/CSS;

– umožnují prenesení webu na jiný web hosting;

– umožnují nahrání vlastní webové šablony;

– mají vlastní webový analytický systém;

– poskytují zdarma jako dárek kontextovou reklamu v Google AdWords

Jak se rozvíjí odvetví editoru webových stránek?

První editory se objevily asi pred 17 lety (kolem roku 2000). Disponovaly softwarem ke stažení a pokyny k jeho použití. Dnes, v roce 2021, se takový model offline softwaru používá daleko méne. Vetšina moderních editoru umožnuje práci online, bez toho, aniž byste museli cokoliv stahovat. Velmi tomu napomohl aktivní rozvoj cloudových technologií.

Velkým dílem prispely k rozvoji webových editoru kupodivu hostingové spolecnosti. Zacaly svým klientum nabízet vlastní programy pro tvorbu webových stránek – jako doplnkovou službu zdarma pro ty, kterí si jejich hosting zakoupili. Ale jako takové pozvedly toto odvetví takové giganty jako Wix a Weebly. Tyto novátorské spolecnosti experimentálne postupne zmenily a zlepšily technické možnosti online navrhování webu. Mnohé veci, které jsou dnes zjevné a které používá vetšina editoru, byly poprvé zapojeny práve temito dvema spolecnostmi. Zde je nekolik príkladu:

– Wix jako jeden z prvních web builderu prestal používat flash technologie pro své šablony, a místo toho zacal používat HTML5. To znamenalo konec éry flash editoru, protože následne od flash technologií upustili všichni významní hráci na trhu.

– Weebly se kdysi rozhodl vyjít vstríc svým klientum a umožnil prenos webu, které byly vytvoreny na jeho platforme, na jiné hostingy. V té dobe to bylo revolucní rešení, ale dnes tuto službu poskytují i ostatní editory.

– Wix dnes umožnuje oddelene upravovat klasickou i mobilní verzi stránek. Vezmeme-li v potaz rostoucí popularitu mobilního internetu, otevírají se správcum webu nové možnosti.

– Weebly, ve své další aktualizované verzi Weebly 4, umožnil svým zákazníkum využívat video na pozadí webu. To je další novinka, která je v soucasné dobe dostupná pouze na Weebly, ale zrejme ne nadlouho.

Ale úspechy Wix, Weebly a nekolika dalších významných online editoru nám neunikly. Císlo 75 milionu (!!!) registrovaných uživatelu Wix nedá spát mnoha spolecnostem.

To vede k tomu, že se mesícne objevují desítky nových platforem pro tvorbu webobých stránek, z nichž mnohé jsou pouhými kopiemi Wix a Weebly a mají pouze drobné zmeny. Ale tak tomu bylo i drív. Nové editory webových stránek se objevují s nadejí, že dosáhnou úspechu a dostane se jim uznání. Jejich existence trvá rok nebo dva, pak následuje bankrot a ukoncení cinnosti.

Bystrejší podnikatelé si uvedomují, že slepé napodobování stávajících obchodních systému v této sfére nikam nevede. A tak prešli na tvorbu specializovaných editoru webu, které umožní vytváret stránky pro urcité typy podnikání. A po tom je opravdu poptávka. Nabízet znovu program pro všechny, který umožnuje “vytvorit si web snadno a rychle”, to už vskutku není aktuální, trh je takovými službami presycen a konkurence zustává klidná. Ale efektivní rešení SaaS pro jednotlivé typy podnikání, to je to, co bude dnešní podnikání i nadále potrebovat.

Nejoblíbenejší sférou v této oblasti je internetový prodej. Shopify, BigCommerce, Wix nebo Volusion – to jsou lídri mezi online programy zamerující se na tvorbu e-shopu. Existují také speciální editory stránek pro pohostinství, profesionální fotografy, tvorbu blogu, organizaci svateb, pro webová portfolia a mnoho dalších. Na rozdíl od standardních web builderu mají ty úzceprofilované speciální funkce, které mohou mít pro daný druh podnikání zásadní význam. Moderní editory webu pro restaurace napríklad umožnují vytvorit stránky, na kterých si návštevník muže nejen prohlédnout týdenní menu, ale také predem objednat vybrané pokrmy nebo zarezervovat stul prímo prostrednictvím stránek restaurace.

Web builderu jako alternativa k WordPress

V komentárích na blozích a fórech je WordPress casto oznacován jako nejlepší program na tvorbu webových stránek. Ale WordPress vubec není online program pro tvorbu webu. Jedná se o CMS (Content Management System) s otevreným kódem. Pro bežné uživatele bez znalosti HTML bude plánování a tvorba stránek ve WordPressu nelehkým úkolem. A to i v prípade, že zvážíme použití hotových WordPress šablon. Prizpusobení, nahrání na FTP, správa obsahu nebo aktualizace muže obycejného cloveka privést do rozpaku. Pokud používáte programy pro tvorbu www stránek, je tohle všechno mnohem jednodušší a, jak už bylo receno, nepotrebujete k tomu žádné speciální dovednosti. Zmíníme nekteré obecne známé nedostatky WordPressu, kterými se editory webu nevyznacují:

1. Navzdory své zdánlivé jednoduchosti WordPress neumožnuje samostatne upravovat webové stránky bez dalších znalostí a dovedností. Jako bežný uživatel napríklad nebudete moci upravovat data u vlastních, již publikovaných príspevku.

– online programy pro tvorbu webu jsou od samého zacátku jednodušší a pochopitelnejší. Nemusíte se delat s HTML/CSS kódem stránky, konfigurací pluginu, FTP. Krome toho obsahují programy zpravidla spoustu nápoved a tipu pro usnadnení jejich používání.

2. Pro WordPress existuje obrovské množství pluginu, což se na první pohled zdá jako velké plus tohoto CMS. Ve skutecnosti práve instalace velkého množství pluginu na stránky muže výrazne zpomalit rychlost jejich provozu. Bez pluginu se WordPress hodí leda tak k vytvárení jednoduchých blogu, k cemuž byl také puvodne navržen.

– programy pro tvorbu webu nevyžadují instalaci dalších pluginu, což tudíž nemá vliv na rychlost nacítání stránky.

3. WordPress je všeobecne znám svou citlivostí k hackerským útokum a spamum. Jedním z hlavních duvodu jsou opet zmínené nedodelané a citlivé pluginy.

– programy pro tvorbu webu jsou mnohem odolnejší, protože predpokládají centralizovaný systém rízení a nedovolují instalaci pluginu od pochybných webových vývojáru.

4. Pravidelná aktualizace verzí WordPressu. Na jednu stranu WordPress usiluje o neustálé zvyšování spolehlivosti, bezpecnosti a usnadnení používání, ale na druhou stranu muže zpusobit problémy technického rázu. Tak napríklad jsou na stránkách nainstalované pluginy, které nejsou kompatibilní s novou verzí WordPressu, a po další aktualizaci verze WordPress prestaly webové stránky správne pracovat.

– programy pro tvorbu webu nevyžadují pravidelné aktualizace systému. Ovšemže programy také vylepšují své možnosti, ale na rozdíl od WordPressu nemusí uživatelé editoru stránek delat nic sami. O všechno se postarají specialisté a technický personál editoru webu.

Placené nebo bezplatné programy pro tvorbu www stránek?

Nekteré programy nabízejí krome placených tarifu také verzi zdarma bez casového omezení použití. Pripravte se ale na funkcní omezení. Všechny bezplatné editory webu mají ruzné podmínky použití, ale obvykle se vyznacují temito peti omezeními:

1. Prítomnost reklamy

Za vaše právo na bezplatné webové stránky vám na ne editory umístí reklamy. Muže to být banner, kontextový reklamní blok s odkazy, malé logo nebo textový odkaz v zápatí. Poslední varianta je nejvýhodnejší, protože nepusobí vtírave a nekazí design stránek. Pokud chcete reklamy odstranit, zaplatte za základní verzi a reklama zmizí. Nebo se s ní proste smirte. Jinými slovy: bud editoru za užívání stránek platíte, nebo vám na váš web dá reklamu. Mnoho lidí chce najít bezplatný program na tvorbu webových stránek bez reklamy, ale takové bohužel nebývají. Byly prípady, kdy nekteré nove vytvorené web buildery klienty ujištovaly, že žádnou reklamu na bezplatné stránky nedávají. Zpocátku tomu tak bylo, ale stejne jako ostatní po nejaké dobe také zacaly na stránky umistovat logo nebo banner. Proto nemá smysl ztrácet cas hledáním bezplatných editoru stránek bez reklam. Radeji ten cas využijte na kontrolu funkcních možností webu.

2. Omezení poctu stránek

Mnohé bezplatné programy pro tvorbu www stránek mají omezení maximálního poctu stránek. Obvykle je to 10 stran. Ale nekteré softawary umožnují vytvorit zdarma webové stránky s neomezeným poctem stran.

3. Omezení poctu jednotek zboží na prodej

Tím se vyznacují bezplatné editory webu pro e-shopy. To znamená, že v bezplatném modu programu nemužete prodávat pres web víc jednotek zboží, než je urceno v podmínkách použití.

4. Používání vlastní domény

Témer všechny bezplatné programy poskytují uživatelum název domény v podobe subdomény. Napríklad: kde “název” nemusí být nutne vaše jméno, ale jakékoliv slovo, které vyberete z dostupných. Abyste mohli používat doménu typu: budete muset zaplatit za tuto službu zvlášt. Doménový název druhé úrovne je casto již soucástí základního placeného tarifu.

5. Omezení možností

Je pochopitelné, že možnosti bezplatné verze editoru nebudou tak dobré jako u placených verzí. Napríklad nebudete mít možnost zálohování dat, ale u placeného tarifu taková možnost bude. Predtím než si definitivne vyberete program pro tvorbu web stránek, peclive zvažte možnosti bezplatné verze. Pokud se ovšem plánujete omezovat pouze tím.

Proc mnoho webových vývojáru odsuzuje využívání editoru webu?

Když Henry Ford v roce 1908 pustil do obehu slavný model “T”, znamenalo to nástup nové éry ve vývoji osobní dopravy. Model “T” byl jednoduchý na údržbu, snadno se ovládal a hlavne byl dostupný pro vetšinu prumerných Americanu té doby. Není divu, že se lidé odevšad zamilovali do vozu znacky Ford, zatímco konkurenti Henryho Forda naopak zurive odsoudili jeho automobily a technologii výroby, a dokonce se s ním soudili. To není težké pochopit, protože konkurencní produkce byla nekolikanásobne dražší a nebyla tak pro vetšinu dostupná. Prodej konkurence se snížil, a prodej Fordu naopak výrazne vzrostl.

S vývojem webových stránek dochází nyní k podobné situaci. Díky obchodním modelum SaaS a WYSIWYG rešením editory webu výrazne zjednodušily, zrychlily a, co je hlavní, zlevnily možnost získání pripravených webu. Více než to, mnohé programy to umožnují zdarma. Reknete, proc by z toho meli mít profesionální weboví vývojári radost? Vždyt poptávka po jejich službách se ted snížila. Vždyt všichni potenciální klienti webových studií a freelanceru se opravdovými klienty nestali, protože našli více cenove dostupné rešení v podobe moderních web builderu.

V roce 2021 se klienty online editoru stalo více než 200 milionu lidí po celém svete. A každým rokem se jejich pocet jen zvyšuje. Stále více klientu nechce platit víc za tvorbu webových stránek, takže používají hotová rešení – webové šablony a programy pro tvorbu webových stránek. Behem posledních nekolika let pritom spíše roste tendence výberu editoru než šablon. To je první duvod, proc jsou editory odsuzovány mnoha webovými vývojári.

Druhým duvodem je stereotypní uvažování. Zakorenený je úsudek mnoha webových vývojáru a zejména “staré školy”, že programy pro tvorbu internetových stránek nejsou efektivní a profesionální. Asi pred 8 lety, kdy se ješte aktivne používala Flash technologie, to tak možná i bylo, ale dnes je vetšina programu založena na výkonných Drag & Drop skriptech s využitím HTML5. Nejlepší editory webových stránek roku 2021 jsou nejmodernejší online platformy umožnující navržení adaptivních a vícejazycných webu prátelských pro SEO s celou radou funkcí: od osobních stránek a blogu po velké e-shopy. Krome toho je duležité poznamenat, že možnosti nekterých specializovaných programu dalece presahují možnosti mnoha vlastních webu a webu vytvorených na základe standardní CMS.

Za tretí to je zcela pochopitelná touha úplne kontrolovat své vlastní webové stránky. V prípade použití programu pro tvorbu web stránek casto neexistuje žádná technická možnost provádet zmeny v kódu stránky. Obvykle také není možné prenést web na jiný web hosting (existují výjimky, ale málo). Vlastne to ani není potreba, protože veškeré nastavení webu se provádí prostrednictvím Drag & Drop editoru, což je jednoduché a rychlé. A hostingové služby jsou již soucástí tarifu. Ve skutecnosti to delá z webu a hostingu jeden celek. Pro správce webu je to výrazná výhoda, protože v prípade jakýchkoli potíží, je za vše zodpovedná jediná služba technické podpory. Totéž platí pro pripojení domény. Programy to delají automaticky a uživatel nemusí rucne vypisovat DNS servery ve Správci domény. Pro obycejné lidi, kterým je vše kolem IT a profesionální tvorby webu na hony vzdálené, je to také velké plus.

Rekapitulace: Jaký program na tvorbu webových stránek je nejlepší?

Nejprve se rozhodnete, jaký typ stránek potrebujete? Jaké funkce by mel mít? Jinými slovy, co by mel váš web umet? Potom si projdete seznam editoru webových stránek, který je výše, a vyberte si ten, který nejlépe vyhovuje vašim požadavkum.

Pro firemní webové stránky, blogy nebo osobní webové stránky jsou ideální: Wix, WebNode, Weebly. Pro e-shopy zase Shopify nebo BigCommerce. Každému typu webu odpovídá nejaký speciální web builder. At už si vyberete jakýkoliv editor, vyzkoušejte, jak v té dané oblasti funguje. Všechny placené programy mají zkušební verzi, která obvykle stací k tomu, aby clovek pochopil, jestli to je to, co potrebujete, nebo ne.

S urcitostí mužeme ríct, že jeden jediný nejlepší program na tvorbu webu neexistuje. Každý editor má své vlastní výhody a nevýhody. Ale v konkrétním prípade mohou mít napríklad nekteré výhody mnohem vetší váhu než jiné a naopak nekteré nevýhody nemusí být ve skutecnosti tak duležité. Proto jsme uvedli nejen seznam nejlepších softawaru pro tvorbu webu, ale ke každému uvedli také skutecné výhody a nevýhody. To vám pomuže vybrat si editor více uvedomele.

Leave a Comment